Joga je način življenja. Poleg redne prakse jogijskih asan obstaja še 7 različnih sklopov (8 limbs of yoga) delovanja, ki tvorijo jogijski način življenja. Jama – nas uči, da vadimo in živimo na način, ki je prijazen, uravnotežen, vitalen in stabilen. Jama je sestavljena iz sklopa etike, ki zagotavlja, da harmonično komuniciramo z okolico. Govori o našem odnosu z drugimi in o naših družbenih interakcijah na splošno. Etične zapovedi so: ne škodovati sebi in drugim, dajanje ima vedno prednost pred jemanjem, biti v razmerju z ne več kot z enim partnerjem, biti nenavezan oziroma vzdržati se posesivnosti in od pohlepa.
Nijame so povezane z našim notranjim osebnim življenjem. Usklajujejo naše notranje občutke in ustvarjajo disciplino v našem notranjem življenju. Predstavljajo notranji klic, ki nas vodi na poti odstranitve ovir k sreči, zadovoljstvu in ljubeči povezanosti.
– Santosha pomeni, biti zadovoljen s tem, kar imamo. Je izbira, kako se želimo počutiti, je izbira biti srečen (lahko tudi nesrečen, če je to naša izbira) in ne čakati, da bomo srečni. Bogastvo ni v tem, kar imamo, temveč v zadovoljstvu s tem, kar imamo. Občutek zadovoljstva raste z našim razvojem; naše zahteve postajajo manjše, naše življenje pa čedalje preprostejše, zato smo bolj zadovoljni. Razvijamo sposobnost ohranjanja spokojnosti tudi ko so srečujemo z izzivi. »Spokojnost ni svoboda pred nevihto, ampak mir sredi nevihte.« Fitnes je, ko se naučiš delati stvari zbrano, medtem ko manj dihaš in manj razmišljaš.
Tapas ni samo umetnost varčevanja, je bolj goreča želja, strastna želja, da bi dali vse od sebe. Postajamo bolj varni, zato ne potrebujemo premoženja za lajšanje tesnobe. Smo bolj veseli, zato je svet okoli nas srečnejši kraj. V svojem življenju in telesu imamo občutek mojstrstva in več vitalnosti za učinkovito delovanje, zato je naša samopodoba visoka. Smo sposobni dajati in prejemati ljubezen ter dobro komunicirati z ljudmi, zato so naši odnosi z njimi bolj izpolnjeni.
Zato so osebna zavezanost, da vsak dan opravimo osebno vadbo joge (skrb za telo in zdravje) ter čas, prostor in energija, ki si ga poklonimo skozi pranayamo/meditacijo predpogoj za osebno zadovoljstvo, srečo in ljubezen, ki jo lahko potem preprosto delimo z drugimi in jim pomagamo, da uživajo življenje.